هزاران نفر در گل لغزه های شمال غربی چین مفقود شدند.


 

 

یکشنبه ۸ اوت مجموعه ای از گل لغزه های ناشی از باران در منطقه “گانسو”ی چین جان حداقل ۱۲۷ تن را گرفت و مصدومیت ۷۶ نفر دیگر تایید شد و این در حالیست که امدادگران به نجات حدود ۲ هزار  مفقود دیگر شتافتند.

این رانش ها که در منطقه “زوگو” در حوزۀخودمختار “گاننان” تبت روی دادند جریان یک  رودخانه را مسدود کردند و با ایجاد دریاچه ای ۳ کیلومتری که سپس طغیان کرد، گل و لای، سنگ و آب را روانۀ ساختمانها و خانه های مجاور کرد. حدود ۳ هزار سرباز و ۱۰۰ تن از کارکنان بهداری برای کمک در عملیات  امدادی و تخلیۀ ۴۵ هزار سکنه اعزام شدند و دولت سطح واکنش سراسری نسبت به حادثه را به درجه ی دو ارتقا داد…

 

دو هلیکوپتر با متخصصان مواد منفجره نیز برای تخریب موانع ناشی از رانش زمین که دریاچه را شکل می دادند اعزام شدند. صدر اعظم چین،  “ون جیابائو” به  محل وقوع حادثه پرواز کرد و دستور داد با مواد غذایی، آب و ده ها هزار چادری که به منطقه ارسال می شود کلیۀ اقدامات ضروری برای نجات جانها اتخاذ شود.

وقوع سیل های مکرر و شدید و بلایای دیگر ناشی از بر هم خوردن الگوهای اقلیمی است، سیاره درحال گرم شدن است که باعث آب شدن یخچال های طبیعی شده و سطح آبها در سراسر دنیا افزایش می یابد و سپس سیل رخ می دهد و بعد از آن با خشکسالی روبرو می شویم زیرا دیگر یخچال های طبیعی ما (منابع آب شیرین ما) از بین رفته اند و ما با کمبود آب روبرو می شویم و بهمراه آن زمین های مزرعی از بین می روند و با کمبود غذا در دنیا مواجه می شویم.

بیایید هرچه سریع تر تعادل را به سیاره زمینمان باز گردانیم. اگر هیچ کاری نکنیم، به نقطه بی بازگشت می رسیم. دانشمندان در آمریکا نتیجه گیری کرده اند که خوردن غذاهای وگان بمدت ۱ سال در خنک کردن سیاره کارآمدتر است تا راندن یک ماشین دوگانه سوز برای همان مدت زمان.  

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/7932801/127-killed-as-mudslides-devastate-China-town.html

http://www.upi.com/Top_News/International/2010/08/08/Around-2000-missing-in-NW-China-landslide/UPI-98961281246399/

http://www.latimes.com/news/nationworld/world/la-fg-0809-china-mudslides-20100809,0,5759023.story

 

 

http://www.hamshahri.org/news-113704.aspx


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *