lighter

مزایای سلامتی ترک سیگار

lighter

 

مقلات بسیاری توضیح می دهند اگر سیگار بکشید برای سلامتی و ریه های شما چه اتفاقی خواهد افتاد. درست است که ما نیز با سیگار کشیدن مخالف هستیم، اما می خواهیم یک رویکرد مثبت را در ارتباط با این موضوع به شما معرفی کنیم. به شما نشان بدهیم که اگر تصمیم به ترک سیگار بگیرید چه چیزهای خوبی اتفاق خواهند افتاد. به شما ثابت می کنیم که ارزش جنگیدن را دارد و مزایای آن حیرت انگیز است! و با اولین دلیل برای ترک کردن سیگار، کار را آغاز می کنیم:

benefits of quitting smoking

شما جشن تولدهای بیشتری خواهید داشت! بله، این درست است! بر اساس تحقیقات پرفسور “سر ریچارد پتو” از دانشگاه آکسفورد که بر روی 1/3 میلیون زن انجام شد، اگر سیگار را قبل از رسیدن به میان سالی ترک کنید، حدوداً 10 سال بیشتر عمر خواهید کرد. بنابراین، اگر می خواهید بازی کردن نوه هایتان در باغ را ببینید، یک راه حل ساده وجود دارد که شانس شما را بیشتر می کند- فقط سیگار را کنار بگذارید.


life-Birthday-Cakeپوست شما زیباتر خواهد بود! بر اساس اطلاعات انجمن آمریکایی جراحی زیبایی پلاستیک، فقط یک ماه بعد از ترک سیگار، پوست شما بسیار بهتر دیده خواهد شد. فکرش را بکنید، یک ماه! مشکلی که سیکار کشیدن دارد این است که بدن شما در شرایط سوء تغذیه همیشگی قرار دارد و معمولا از حداقل ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می کند، بدین معنی است که چیزی برای پوست شما باقی نمی ماند. به محض این که از این عادت رها شدید، پوشت شما دریافت اکسیژن بیشتر را شروع خواهد کرد و آنتی اکسیدان ها پوست شما را درخشنده تر، زیباتر و عاری از چین و چروک خواهند کرد.

موی شما بهتر دیده خواهد شد و دیگر نخواهد ریخت! موی شما تیره دیده می شود و مقدار زیادی از آن را از دست داده اید؟ خب، دلیل آن واضح است! بر اساس مطالعات پوست شناسی بر روی ریزش مو، سیگار کشیدن یکی از دلائل اصلی برای طاسی زودرس در مردان و زنان است. بنابراین اگر می خواهید مویتان نریزد … می دانید باید چه کاری انجام بدهید 🙂

شانس شما در داشتن فرزندان سالم بیشتر خواهد شد! دکتر جودیس ریچمن می گوید “زن هایی که سیگار می کشند، 60 درصد بیشتر از آن هایی که سیگار نمی کشند مستعد ناباروری هستند.” مشکل این است که سیگار کشیدن، تخمک های زنان را سریعتر کاهش می دهد، بنابراین دوران بارداری سخت تری دارند و زودتر به سن یائسگی می رسند. از سوی دیگر مردها دی ان ای (DNA) اسپرم خودشان را نابود می کنند و آن اسپرم هایی که دارای ژن آسیب دیده هستند بعید است که کارشان را درست انجام بدهند. اکنون، باور دارم شما پیام را دریافت کرده اید: اگر می خواهید بچه دار بشوید، سیگار را ترک کنید.

شما از غذا بیشتر لذت خواهید برد! بر اساس مطالعه ای از سوی دانشگاه ارسطو در تسالونیکی، بوی غذا، این ترکیب شگفت انگیز از رایحه ها برای سیگاری ها کاملا غیر قابل دسترس است. مانند همیشه، انتخاب با شما است.

دندان هایتان از شما سپاسگزار خواهند بود! آن ها سفید تر، درخشان تر و سالم تر از همیشه خواهند بود. درباره این یکی موضوع شما نیاز به تحقیق ندارید، موضوع واضحی است، نه؟

no smoking your teeth will thank you

و آخرین موضوع مهم: شما تمام تاثیرات منفی را معکوس خواهید کرد! براساس مطالعات انجام شده بر روی میلیونها زن از سوی سازمان های همکار، اگر شما قبل از 30 سالگی سیگار را ترک کنید، 97 درصد از تاثیرات منفی آنرا معکوس خواهید کرد و اگر قبل از 40 سالگی ترک کنید 90 درصد از آن ها را معکوس خواهید کرد. این خبر خوبی است، درست است؟

خب، برای ترک کردن سیگار آماده اید؟ همین امروز این کار را انجام بدهید! و اگر این دیدگاه مثبت برای شما تاثیرگذار نیست، میتوانید در اینجا برخی از تلبیغاتی که جنبه زشت عادت شما را نشان می دهد ببینید.

ugly-side-of-smoking

 

https://www.upworthy.com/8-hours-after-quitting-smoking-what-happens-to-your-body

http://natureinsider.com/2013/01/the-health-benefits-of-quitting-smoking/

http://www.thenewspaperworks.com.au/go/news/sa-and-wa-quit-smoking

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *