محصولات اصلاح شدۀ ژنتیکی، ماده حشره کش در محیط زیست منتشر میکنند.

محققان “انستیتو کری مربوط به مطالعات اکوسیستم” در نیویورک، آمریکا در تعداد چشمگیری از  ۲۱۷ جویباری که در ناحیۀ ذرت کاری شدۀ “میدوست” آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته بودند، نوعی پروتئین با خواص حشره کشی کشف کردند.

 

ذرت اصلاح شدۀ ژنتیکی حاوی یک ژن متعلق به باکتری خاصی است که به گیاه تزریق می شود و آن را برای نوعی سوسک ذرت خوار سمی می کند. این ژن، پروتئین حشره کشی را تولید می کند که دانشمندان در یک چهارم از نواحی آزمایش شده، پیدا کرده اند.  پس از برداشت ذرت، ساقه ها در مزارع به جا می مانند و مواد گیاهی در حال تجزیه به داخل نهرها راه می یابند.

 

سخنگوی این مطالعه و زیست شناس محیط های آبی، خانم دکتر “اما روزی- مارشال” تایید کرد: “فرآورده های جانبی محصولات ذرت میتوانند در کل شبکه ی جویبارها پخش شوند و ترکیبات مربوط به محصولات اصلاح ژنتیکی شده مانند پروتئینهای حشره کش امکان راه یابی به منابع آبی مجاور را دارند.”

 

محققان دیگر خاطر نشان کرده اند که هرزآب محلی سرانجام به مناطقی مانند  “گریت لیکز” و رودخانه “می سی سی پی” می رسد که اثرات گسترده تری پیدا میکنند و سپس وارد دریا می شود.           

 

مواد غذایی تغییر یافته ژنتیكی برای سلامتی انسان ها و حیوانات مناسب نیستند.

 

ما به آنها نیازی نداریم. اگر ما پرورش حیوانات را نداشته باشیم، به اندازه كافی غذا، غذای اضافی برای همه داریم و آنگاه برای یك میلیارد انسان دیگر که روی زمین گرسنه هستند نیز غذا باقی خواهد ماند. 

 

هرچه بیشتر از مواد شیمیایی و حشره كش ها استفاده كنیم، وضعیت خاک بدتر خواهد شد. مسئله این است. و هرچه بیشتر استفاده كنیم، سلامت ما بیشتر در معرض خطر خواهد بود و رودها و اقیانوس های بیشتری از اكسیژن تهی خواهند شد، مناطق مرده بیشتری بوجود خواهند آمد و ما مواد غذایی كمتری خواهیم داشت و طول عمرمان كوتاه تر خواهد شد. لذا، هرچه بیشتر از روشهای كشاورزی طبیعی ارگانیك استفاده كنیم مواد غذایی  بیشتری خواهیم داشت، سالمتر خواهیم شد و خاک نیز حاصلخیز تر خواهد شد. و بعد از آن، خاك مجددا احیا خواهد شد و آنگاه بیشتر و بیشتر  فراوانی مواد غذایی خواهیم داشت.  لذا، كشاورزی ارگانیك وگان برای همه چیز مفید است و برای ما خوب است و برای كشاورزان خوب است تا یك  شغل جدید داشته باشند، مفید برای سلامتی ما،  مفید برای سیاره ما.   

 

http://www.physorg.com/news204819190.html

http://www.independent.co.uk/environment/nature/gm-maize-has-polluted-rivers-across-the-united-states-2091300.html

http://www.encognitive.com/node/10287

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *