متان جهانی از صنعت دام کمتر از حد واقعی برآورد شده است.

 محققان آمریکایی دانشگاه میسوری از طریق تجدید محاسبه بر اساس رویکردی جدید به این نتیجه رسیده اند که  احتمالاً مقادیر متان ساطع شده از فضولات مرغداریها و خوکداریها تا 65 درصد کمتر از حد واقعی برآورد شده اند. دامداری های آمریکا که چندین هزار حیوان را در یک ساختمان نگاه می دارند، اغلب باید مقدار عظیم فضولات حیوانات را در “مرداب های” فضولات بریزند که مکانهایی باز برای فاضلاب میباشند که به آنها رسیدگی نمیشود و حاوی میلیون ها لیتر فاضلاب هستند.

با وجود اینکه این مردابهای فضولات دامی، گاز سمی متان را بعنوان محصول فرعی تولید می کنند و با این وجود بعلت مشکلات فنی یا هزینه های بالا به ندرت محاسبه می شوند. در نتیجه بنگاه حفاظت محیط زیست آمریکا (ای پی ای) بر اساس  فرمول خاصی از سازمان ملل مشغول ارزیابی آلایندگی های این گاز گلخانه ای قوی بوده است. ولی دانشمندان دریافتند که مردابها با سرعتی بالاتر از تخمین حساب شده با فرمول سازمان ملل، متان تولید می کنند. این به همراه آخرین بررسی ها معادلاتی یافته شده حاکی از آن هستند که احتمالاً آلایندگی های کنونی متان تا دو سوم بیش از میزان تخمین شده هستند.

به علاوه در گزارش آمده که در واقع ممکن است دیگر عملیات دامداریها، آلودگی متانی ورای سرحد کنونی تولید کنند، مثلاً دامداری هایی با کمتر از ۳۲۰۰ گاو شیرده یا ۳۴۱۰۰ خوک. دیگر اثرات مضر فضولات دام بر روی محیط زیست و بهداشت طی مصاحبه ای توسط روزنامه نگار محقق آمریکایی دیوید کربی تشریح شدند. انواع و اقسام گازها وجود دارند که از مردابها متصاعد می شوند، و از خود طویله ها متصاعد می شوند  و از خود دامداری ها نشات می گیرد که باید  از این فاضلاب خلاص شوند.  خب، مسلماً اگر باد بوزد برای دامدار عالی می شود، چون  از صدها لیتر مایع، رهایی یافته که به هوا وارد می شوند. خود مردابها گاز پخش می کنند و متان متصاعد می نمایند که برای سلامت انسان بسیار خطرناک است؛ هیدروژن سولفاید که میتواند سبب اختلالات عصبی،  افسردگی، اضطراب حتی خودکشی، خشونت شود- قرار گرفتن در معرض هیدروژن سولفاید و آمونیاک بسیار  خطرناک است.                 

 حیوانات و فضولات آنها نیز گازهای گلخانه ای قدرتمندی، همچون متان و نیتروژن اکساید،  حتی سایر گازهای سمی را تولید میکنند.  متان ۱۰۰ بار از دی اکسید کربن قوی تر است. و نیتروژن اکساید  ۳۰۰ بار از دی اکسید کربن قوی تر است. دانشمندان مورد احترام مجدداً محاسبه کردند و دریافتند که صنعت گوشت بیش از 50 درصد از انتشارات گازهای گلخانه ای جهان را تولید میکند. گوشت علت شماره یک گرمایش جهانی است.  پس، راه حل شماره یک، توقف تولید آن است. پس، همه ما باید وگان باشیم. این چیزی است که اکنون علم بصورت واضح به ما میگوید.  

http://www.physorg.com/news196618186.html

http://www.redorbit.com/news/science/1884745/scientists_question_epa_estimates_of_greenhouse_gas_emissions/

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *