vegan-cashew-cream-cup

فنجان های گردویی با خامۀ بادام هندی (خام گیاهی)

vegan-cashew-cream-cup

مواد لازم برای خامۀ بادام هندی:

1 فنجان بادام هندی خام

یک چهارم فنجان شهد آگاو (یا شکر قهوه ای، یا شیرۀ خرما، یا هر شیرین کنندۀ دلخواه)

1 قاشق چای خوری عصارۀ وانیل

یک چهارم فنجان آب تصفیه شده

مواد لازم برای پوستۀ گردویی:

1 فنجان تکه های گردو

2 عدد خرما

یک چهارم قاشق چای خوری نمک هیمالیا (نمک دریا)

1 قاشق چای خوری پر روغن زیتون خام یا روغن نارگیل

رویه:

تعدادی بلوبری (زغال اخته) یا هر هر نوعی از توت ها

1 برش کیوی

طرز تهیه:

  1. بادام هندی ها را در یک کاسه بریزید و با آب تصفیه شده آن ها را بپوشانید. در کاسه را گذاشته و بگذارید تا در طول شب در آب خیس بخورند.
  2. گردوها و نمک را در یک مخلوط کن دستی یا دستگاه مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. خرماهای بدون هسته و روغن را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید تا زمانیکه خمیر محکمی تشکیل گردد، لبه ها را با قاشق بتراشید. سپس آن را به یک کاسه تمیز منتقل کنید. اگر قالب تارت دارید از آنها استفاده کنید، اگر ندارید، یک چهارم مخلوط را بردارید و از دستانتان برای شکل دادن به آنها بصورت یک قالب مافین استفاده نمائید تا زمانی که شکل یک فنجان حاصل گردد. همین کار را برای سه تکه دیگر از خمیر انجام دهید و آن ها را در فریزر برای چند ساعت قرار دهید.
  3. بادام هندی ها را از آب درآورید و بهمراه یک چهارم فنجان آب تصفیه شده در مخلوط کن بریزید، شهد آگاو یا شیرین کننده دیگر و عصاره وانیل را اضافه کنید و تا زمانی که کاملا نرم گردد، مخلوط کنید. دوباره، لبه ها را با قاشق بتراشید و اطمینان حاصل کنید که هیچ تکه ای در مخلوط نباشد. به مخلوط کردن ادامه دهید تا کاملا نرم و خامه ای گردد، در صورت لزوم کمی دیگر آب بریزید – نه خیلی زیاد!
  4.  خامه را به یک ظرف در دار منتقل کرده و برای چند ساعت آن را در یخچال نگه دارید.
  5. فنجان های گردویی را از فریزر بیرون بیاورید و بگذارید تا به آرامی برای چند دقیقه حالت یخی اش از بین برود، سپس با چاقو آنها را از قالب ها جدا کنید، وجود روغن در خمیر از چسبیده شدن به قالب ها جلوگیری می کند.
  6. چند قاشق غذا خوری از خامۀ بادام هندی را درون هر فنجان گردویی بریزید و روی هر یک را با یک برش کیوی و چند زغال اخته یا بلوبری یا توت یا هر میوه ای که دوست دارید تزئین کنید.

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *