رشد جهانی گیاهان، به خاطر خشکسالی های ناشی از تغییرات اقلیمی رو به کاهش است.

اگرچه قبلاً معلوم شده بود که افزایش دما و فصل های طولانی تر رشد، در اثر گرمایش جهانی برای گیاهان سودمند است، تحقیقات جدید از سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا  (ناسا) آشکار ساخته که خشکسالی های ناشی از گرمایش جهانی، هم اینک به کاهش کلی رشد گیاهان انجامیده است.

لذا با اینکه گیاهان در عرض جغرافیایی شمالی همچنان رشد میکنند، اما گیاهان عرض جغرافیایی جنوبی رو به کاهش هستند و یک کاهش کلی در گیاهان روی داده که بر محصولات و امنیت غذایی تأثیر میگذارد.

از نویسندگان این تحقیق دکتر استیون رانینگ از دانشگاه مونتانا، زیست شناس و از نویسندگان این گزارش بیان داشت که این یک هشدار نسبتاً جدی است که همیشه دمای گرمتر برای رشد گیاهان مفید نیست.          

 

طبیعت می تواند به جذب مقداری از دی اکسید کربن کمک کند اما ما بار طبیعت را زیادی سنگین میکنیم از اینرو  هم اکنون به مشکل برخورده ایم و اگر کاری برای جلوگیری از تخریب بیشتر سیاره انجام ندهیم، این مشکل را  همچنان خواهیم داشت.   

تنها صنعت گوشت است كه موجب بیشترین آلودگی سیاره شده است.

گرمایش نتیجۀ محصولات گوشتی و حیوانی است. پس اگر از تولید و خوردن گوشت و آسیب رسانی به حیوانات دست  بكشیم، گرمایش جهانی را متوقف خواهیم کرد و از سلامتی خوب نیز برخوردار خواهیم شد.

 

http://green.blogs.nytimes.com/2010/08/23/plant-growth-affected-by-climate-change-study-finds/

http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/aug/HQ_10-196_Global_Plant_Decline.html

http://www.nasa.gov/topics/earth/features/plant-decline.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *