Clement-Brian

دکتر برایان کلمنت از انستیتوی بهداشت بقراط: بگذارید غذا درمان شما باشد

Clement-Brianکارمندان “مؤسسه سلامتی بقراط “در شهر پام بیچ غربی، فلوریدا و آمریکا به ایجاد سلامتی و امید در جمع زیادی از مردم، که با بیماری های کشنده و یا درمان ناپذیر مواجه بوده اند، یاری رسانده است. این مؤسسه توسط آن ویگمور، از افراد بصیر و بشر دوست، بنا نهاده شده است که به باور او، روشنایی حقیقی زندگی بر اساس سلامتی درخشان است. او در کمک به دیگران برای بهبود خودشان، از فلسفه پزشک باستانی یونانی، بقراط مشهور به ” پدر علم پزشکی” کمک می گیرد که گفت: “غذا، بهترین داروی ماست.

 

 

 

 
brian annaدکتر کلمنت و همسر ایشان که آنها نیز از مدیران مؤسسه اند، سنّت خوب مؤسسه را که توسط ” آن ویگمور ” بنا نهاده شده و قصد آن، کمک به دیگران در بهبود خود است، ادامه می دهند. دکتر برایان کلمنت، هم در رشته پزشکی طبیعی و هم علوم تغذیه، دارای مدارک دانشگاهی اند، و بالغ بر ۳۰ سال را به مطالعه خدمات درمانی طبیعی و بر اساس تغذیه سپری کرده اند. ایشان برای سخنرانی به سراسر جهان سفر کرده اند، و کتاب های زیادی در مورد درمان طبیعی نوشته اند که از جمله آنها کتاب پرفروش، “غذاهای زنده برای سلامت بهینه” می باشد.

فلسفه این مؤسسه، پیروی از رژیم وگان خالص و غنی از آنزیم، همراه با تفکر سازنده و درمان های غیر خشن می باشد که این ها عناصر حیاتی برای دستیابی به بهترین وضع سلامت هستند. بسیاری از افرادی که برنامه سم زدایی سه هفته ای او را اجرا کرده اند، در زمینه بهبود سلامت خویش به موفقیت های زیادی دست یافته اند.

برایان کلمنت در مورد بسیاری از خطرات مرتبط با مصرف پروتئین حیوانی اینطور توضیح می دهد:

مشکلات بزرگ وقتی ایجاد شد که اقلیتی از انسانها، اما در بخش های بسیار به سوی رژیم غذایی حیوانی کشیده شدند.

تقریباً در سراسر جهان % ۶۰ از جمعیت، در اصل گیاهخوارند. مردم شناسان ردپاهایی پیدا کرده اند که می گویند ما عموماً گوشتخوار بودیم اما بعد به رژیم وگان روی آوردیم. حقیقت این است که ما وگان بوده ایم و در برخی موارد گیاهخوار، بخش کمی از مردم کشورهای در حال توسعه نیز چنین بوده اند.
وقتی به تاریخ و علت و چگونگی این امر نگاه می کنیم، روند بسیار حساب شده ای در تجارت گوشت و لبنیات است
که بسیاری از شما را مجاب کرده است. حتی در تحصیلات رسمی افراد را نیز متقاعد می کنندکه بدن ما بدون گوشت، از هم می پاشد، و تنها پروتئین واقعی، پروتئین منبع حیوانی است. این امر بسیار عجیب است چرا که هر قطره پروتئین در این سیاره، از طریق فرایند فتوسنتز می آید، وقتی برگ گیاه اشعه ماوراء بنفش را می گیرد، آن را به اسید آمینه تبدیل می کند. لذا هر قطره پروتئین در زمین، از فرایند فتوسنتز گیاه است. ما دوست داریم انسانها دریابند که اجسام انسانی ما، برای خوردن غذاهای وگان ساخته شده است.
دکتر برایان کلمنت به عنوان نماینده مدیر مؤسسه سلامت بقراط، سخن می گویند، کسی که بالغ بر ۲۵ سال، صدها هزار نفر از مردم سراسر جهان را وگان کرده است. بسیاری از آنها هفته ها و ماه ها به عمرشان اضافه شد، که تعدادشان هم کم نیست. 

health-edpheader mod

چطور مصرف گوشت بر ما و جهانی که در آن زندگی می کنیم، تأثیر دارد؟

علاوه بر اینکه گوشت عامل عمده گرمایش جهانی است که اگر ترمزها را نکشیم، برای همه ما مهلک می شود، اولین عامل بیماری های مصیبت زا نیز می باشد. دکتر کولین کمپبل، تحقیق مهمی در زمینه رژیم انسانی انجام داده اند، که در سال ۱۹۹۰ اطلاعات ارزشمندی را در کتابی با نام ” تحقیق چینی ” به چاپ رساند، که در آن گفته شده بود هر مرد، زن و کودکی بر روی زمین باید وگان باشد، و هیچ انسانی نباید از محصولات حیوانی استفاده کند.
او با نیم قرن کار مطالعاتی، وگانیسم را تأیید کرد. لذا همه خوانندگانی که براستی به این رژیم علاقمند هستند، و همچنین به اهمیت رژیم غذایی و بیماریهای ناشی از آن، لطفاً کتاب ” تحقیق چینی ” نوشته دکتر کمپبل را مطالعه نمایند. نمودارهای این کتاب، افرادی که غذاهای حیوانی مصرف می کنند و میزان مصرف آنها، و درصد افزایش سرطان، بیماری های قلبی عروقی، و دیابت در آنها را به خوبی نشان می دهد.
این غذاها موجب بیماری های روانی می شوند. بعلاوه، رژیم گیاهی حالات روحی مردم را تغییر می دهد. به همین خاطر است که اگر شما به فرهنگ هایی بروید که بیشتر گیاهی هستند، نسبت به آن فرهنگ هایی که ما اینک در آنها زندگی می کنیم، کمتر عصبی اند، و شفیق تر هستند.

500-best friends animal sanctuary


اگر ما حیوانی را بخوریم که در هنگام مرگ ترسیده باشد، بنا برگفته دانشمندان،
بیوشیمی آن بر ما تأثیر می گذارد، آدرنالین وارد بدن می شود، و به این شکل از نظر هورمونی، وضعیت فیزیکی و روانی افراد تغییر می کند.

چطور مصرف گوشت بر بیوشیمی درونی ما اثر بد می گذارد؟

دکتر کلمنت توضیح می دهند: در حالی که مصرف گوشت اثری بسیار منفی بر بسیاری از بخش های بدن دارد، اثرات زیان آور آن به وضوح در خون ما پیداست. آنچه در خون می بینیم طوفان برف یا میزان زیادی از چربی اشباع شده حیوانی است که هر چقدر فرد بیشتر مصرف کند، این طوفان بیشتر می شود و سلول ها را بیشتر تخریب می کند.

به عنوان مثال دیابت که به طور شوک آوری در سراسر جهان رو به افزایش است، در اصل به خاطر شکر بوجود نیامده است، بلکه به خاطر چربی هایی است که سلول های سالم خون را خفه کرده اند. وقتی سلولهای قرمز نتوانند مواد غذایی و اکسیژن را جذب نمایند، عملکرد لوزالمعده نیز آسیب می بیند و بعد شکر در خون افزایش می یابد.
منظور از قند خون دقیقاً همان چیزی است که در نام آن بیان شده است، یعنی میزان شکر در خون نه در سلول که به عنوان سوخت از آن استفاده کند.

حتی یک رژیم وگان یا گیاهی معمولی، امروزه مقدار زیادی شکر غیر معمول در خود دارد. حتی میوه ها نیز به خاطر پیوندهای مجدد در طول نسل ها، دارای مقداری شکر غیر عادی شده اند و این پیوندها به این منظور هستند تا میوه هایی شیرین تر و شیرین تر ایجاد کنند، که مسلماً در بازار بیشتر فروش دارد. لذا ما باید به نوع غذایی که می خوریم و چگونگی غذا خوردن خود توجه کنیم.

Red-Meat-Trigger-Diabetesوقتی شما در پایان روز به خون گوشتخوران نگاه می کنید در مقایسه با افراد وگان، تفاوت بسیار زیادی دارد. اگر از نظر تاریخی نیز به عقب بازگردید، که در آزمایش های میکروسکوپی این کار را می کنیم، می توان به ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ یا ۳۰ سال عقب تر بازگشت و شرایط روحی و جسمی که بر سطوح سلولی در اندامهای مختلف و سیستم های عضوی و استخوانی ما روی داده را مورد بررسی قرار داد.

مصرف گوشت، علاوه بر ایجاد دیابت، به اندامهای داخلی ما نیز آسیب می رساند. سطح چربی اشباع شده، لیپیدهای چگال، سطوح کلسترول در بیشتر افراد گوشتخوار واقعاً به هم ریخته هستند. حدود % ۳۵ – ۴۰ از افرادی که گوشت زیاد و محصولات لبنی مصرف می کنند، دارای آنزیم های آسیب دیده کبدی و کیسه صفرا هستند. این درصد بسیار بالاست، با این چربی و مواد زائد، یک سوم یا تعداد بیشتری از مردم نه تنها به دیواره رگها یا سیستم اندام های خود آسیب می زنند، بلکه کبد که خون را تصفیه می کند، یا کیسه صفرا که چربی را تصفیه می کند نیز نابود می کنند.


به همین خاطر است که امروزه کیسه صفرا را نیز همچون دندان در می آورند، زیرا بسیاری از مردم غذاهای حیوانی خورده اند که بدن انسان هرگز برای مصرف آن ساخته نشده و قادر به این کار نیست، و به همین خاطر است که در این شرایط، و با این سیستم غذایی، کیسه صفرا پاره می شود یا کبد از کار می افتد.

اثر فوری مصرف گوشت بر بدن چیست؟


sleeping-on-the-couchبرای بدن شما، گوشت و سموم شیمیایی هیچ فرقی با هم ندارند و هرگز به آن عادت نمی کند. به همین خاطر است که می بینید وقتی مردم مقدار زیادی گوشت می خورند، آگاهی شان را از دست می دهند.

اگر در ایام تعطیل به مردم نگاه کرده باشید، مردم روی صندلی می افتند و به خواب می روند، و بدن های آنها نمی تواند این شرایط را تحمل کند. بعلاوه، تلاش هایی که بدن باید به منظور رها شدن از این ضایعات سمی طی کند، عجیب و غریب است و مردم آن را متوجه نمی شوند و حس نمی کنند.

 

 

 

 

 
دکتر برایان معتقد هستند بیشتر به خاطر این مشهورند که سرطان را درمان کرده اند. با این وجود امروزه هنوز بیماری های قلبی عروقی، قاتل شماره یک است. اما این بیماری ها به اندازه سرطان ترسناک نیستند و درمان آنها ساده تر است.

ابتدا باید توجه داشت که ابتلا به این بیماری ها، یک انتخاب در زندگی است. مصرف گوشت برای بدن خطرات زیادی دارد. واقعیت این است که با مصرف غذاهای حیوانی هرگز بیماری از بین نمی رود. سه روز طول می کشد تا این غذاها از بدن خارج شود، چیزهایی همچون مرغ و ماهی، و یا این خوک های کوچک و یا گاوهای پرواری. اینها سه روز در بدن می مانند، در آنجا گندیده می شوند و همه مواد سمی که قبلاً از آن ها سخن گفتیم را برجای می گذارند و سطحی اسیدی ایجاد می کنند که میزان آن به حداکثر می رسد و شروع به خوردن گوشت و استخوان بدن می کند.

استفاده زمین برای تغذیه انسان یا پرورش دام؟!

گیاهان ۵۰ جریب از زمین را مصرف می کند، این مقدار می تواند هزاران نفر را به طور کامل و به روشی کاملاً سلامتی بخش سیر کند. لذا هر بار که حیوانی می خوریم، چیزی مثل گاو پرواری، در واقع داریم لقمه غذا را از دهان مردم دیگر در می آوریم. در ماه های اخیر، شاهد بوده ایم که برخی از کشورهای جهان قیمت غلات را سه برابر کرده اند و به این شکل گرسنگی بیشتر و بیشتر رواج می یابد و سرعت آن نیز زیاد می شود. چرا؟ زیرا آنها هم اینک در جایی که می توانند غلات را کشت دهند، گاوها را گذاشته اند که چیزی را مصرف می کند که نباید مصرف کند.

 
Factory-farms- and- enviromentدامداری های صنعتی نه تنها به زندگی موجودات بی گناه بیشماری خاتمه می دهند، بلکه همچنین در محیط زیست ویرانی های زیادی ایجاد می کنند که از جمله آنها انتشار گازهای گلخانه ای و دیگر مواد آلاینده است. اگر ما به خوردن غذاهای گیاهی روی می آوردیم، چنین کارخانجاتی وجود نداشت.

افرادی که از دامداری ها دیدن کرده اند، مانند دکتر کلمنت، می گویند در دامداری ها بوی بدی می آید، بوی نفرت آور باکتری و مقدار زیادی فضولات حیوانی، آنتی بیوتیک و باکتری و بیماری موجود در فضولات این حیوانات، که همه محیط زیست را آلوده می کنند.

ایالت کارولینای شمالی در ایالات متحده آمریکا، بسیار آلوده است، زیرا در آنجا خوک پرورش می دهند و %۸۰ رودها و جریان های آبی آلوده شده اند و دیگر این آب ها برای مصرف انسانی مفید نیستند.

وقتی شما یک کار اشتباه کنید، این کار پیامدهایی نیز دارد، و روزی که انسان از خوردن غذاهای گیاهی دست کشید و شروع به خوردن حیوانات کرد، این پیامدها آغاز شد.

دکتر کلمنت افراد بسیاری را معرفی می کنند که با رژیم غذایی سالم وگان، بیماری های صعب العلاج خود را به راحتی درمان کرده اند.
 

life-change-prheader

 

http://www.hippocratesinst.org

برای تماشای فیلم های این موسسه لطفا به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://www.hippocratesinst.org/hhivideosLoading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *