افزایش سطح آب اقیانوسها: خطر به زیر آب رفتن جزایر اندونزی و بخش هایی از مصر

در بیانیه ای که اخیراً توسط مشاور رئیس جمهور اندونزی، “ویلیام سوهاندار” صادر گشته، هشدار داده شده که افزایش دو متری سطح آب اقیانوسها در اثر تداوم گرمایش جهانی که منطبق با پیش بینی های اقیانوس شناسان برای این قرن است، بالغ بر ۴ هزار عدد از ۱۷۵۰۰ جزیره ی اندونزی را به زیر آب خواهد برد.

 

شبکه کنترل سطح آب دریا در اندونزی از افزایش ۱ سانتی متری سطح آب در سال در برخی از مناطق خبر داد. آقای سوهاندار که دفتر او گزارشات را از طریق بخش “یو کی پی ۴ که به طور ویژه برای این کار تعیین شده، به رئیس جمهور میدهد، بر واقعیت اجتناب ناپذیر تغییرات اقلیمی نیز تأکید کرد و با اشاره به افزایش دمای  ۰٫۷ درجه سانتیگرادی دمای سطح زمین، در قرن گذشته، ۱۵ سال اخیر،  از ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰ را  گرمترین سالها در ۱۵۰ سال گذشته اعلام نمود.

 

او در ادامه در مورد بلایای طبیعی بیشتری هشدار داده که ممکن است در اثر وضیعت شدید آب و هوایی و دمای کنونی روی دهند. مشاور رئیس جمهور، با تاکید بر بهره برداری ناپایدار از زمین، جنگل زدایی و آلایندگیهای کربنی بعنوان تعدادی از علتهای آن، اقدامات سریع بیشتری را برای کاهش و تطبیق کشور با تغییرات اقلیمی پیشنهاد کرد.             

 

 

کشور مصر: دکتر سوزان خلیف از مؤسسه ملی اقیانوس شناسی و شیلات بیان داشت که تغییرات اقلیمی در مصر، این کشور خاورمیانه ای، با سرعتی بی سابقه در حال وقوع است. افزایش سطح دریا در دومین شهر بزرگ مصر، اسکندریه، سبب شده که برخی از سواحل که کودکان در آن بازی می کردند، به طور کامل از بین بروند.

 

در “رشید”، از سال ۱۹۸۹ تاکنون، سالانه بیش از ۵۸ متر از ساحل ناپدید شده است. بعلاوه در حالیکه  کل جوامع در اسکندریه و دلتای حاصلخیز رود نیل در خطر آوارگی در اثر سیلاب هستند، نگرانی بزرگتری نیز  وجود دارد و آن آلودگی آبهای زیرزمینی است، چرا که نمک اقیانوس به آبگیرهای زیر زمینی وارد می شود.  

 

در این کشور که قیمت مواد غذایی آشوب هایی ایجاد کرده، مقامات بیان میدارند که آب شور نیز فوراً به زمین های کشاورزی  راه می یابد. پیش بینی های کنونی از  افزایش سطح آب مدیترانه میتواند بیش از نیمی از ساکنین کشور مصر که در ۱۰۰ کیلومتری ساحل زندگی میکنند را  تحت تأثیر قرار دهد. با وجودیکه آلاینده های گازهای گلخانه ای در این کشور کمتر از % ۰٫۶ از مجموع جهانی آن است، دولت مصر در تلاش می باشد تا آنها را کاهش دهد و مقامات به انجام بررسی های منظم در مناطق صنعتی مشغول میباشند.      

  

تهدیدات تحمیلی ناشی از گرمایش جهانی قریب الوقوع هستند؛ آنها اکنون بوقوع می پیوندند، همانطور که می توانید پدیده آوارگان اقلیمی در سراسر جهان را بخاطر بلایای بسیار، بالا آمدن سطح آب، ببینید. چطور میتوانیم این تغییرات هشدار دهنده را متوقف کنیم؟ ما باید مصرف گوشت و پرورش احشام را متوقف کنیم که به عنوان علت اصلی، گرمایش جهانی شناخته شده است.

 

http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/LDE6AA2D2.htm

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:dImaGqqXlAwJ:www.switchurbanwater.eu/outputs/pdfs/CALE_BRN_Climate_cahange_and_water_management_Alexandria.pdf+alexandria+climate+change&hl=en&gl=us&pid=bl&srcid=ADGEESibKPtrrWXYMzWrDECwDRFugxdxZwGwUPIfuFCZzAXhO-JG9ytddUJYmmqxSYRvv2lgvEzlvwZSmaI6B8w_DG0hlny9ApDjx4TlSoxn_rTOR1jm9FFHH_6TcUhD5TDUknGkZCCr&sig=AHIEtbTDbbeOi09TcVKnmhR1IdiiB7h8YA

 

گازهای گلخانه ای از حیوانات آزاد می شود، از فضولات آنها، از فاضلاب دامداری ها و فعالیتهایی که به  این صنعت عظیم که به عنوان علت اصلی، گرمایش جهانی شناخته شده، مرتبط است.  


 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *