اعلام وضعیت اضطراری در روسیه بخاطر آتش سوزی شدید.

 درجه حرارت هوا بسیار بالای اخیر در روسیه که گرم ترین دما حداقل در یک دهه گذشته میباشد، علاوه بر تخریب بسیاری از محصولات موسمی، سبب به آتش کشیده شدن بیش از ۹۰۰ جنگل در سراسر کشور شد.

با گزارش وزارت وضعیتهای اضطراری حاکی از اینکه بیش از ۳۸۲ هزار هکتار در ناحیۀ مرکزی ارنبورگ از بین رفته اند و ۳۸ هزار هکتار در حال سوختن هستند، وضعیت اضطراری اعلام شد.

گزارش‌ها از مرگ بیش از 20 نفر و ویرانی حدود هزار خانه و ساختمان مسکونی در بخش مرکزی نیژنی نوگورود حکایت دارد. بر این اساس جنگل‌های این منطقه به دلیل خشکسالی عظیمی که طی 130 سال گذشته بی سابقه بوده، دچار آتش سوزی و گسترش سریع آن به دلیل جریان شدید باد شده‌اند.

طبق اعلام منابع رسمی روسیه بر اثر آتش سوزی نیژنی نوگورود در 400 کیلومتری شرق مسکو، تا کنون سه روستای بالای 600 خانوار به کلی در آتش سوخته و بیش از هزار و 300 تن از ساکنان، آواره شده‌اند

تعدادی از حریقهای جنگلی ناشی از اشتعال باتلاقهای تورب است که در زیر زمین آغاز و گسترش می یابند. به علاوه آنها با دود شدیداً  آلوده کننده ای سبب حریق هایی بر روی زمین می شوند و معمولاً تنها پس از بارندگی شدید در پاییز کاملاً خاموش می شوند.

در حال حاضر بیش از  ۴ هزار نفر و بیش از  ۵۰ هواپیما در تلاش برای کاهش حریق ها هستند و تا کنون نواحی مسکونی کماکان در امان بوده اند. در عین حال دانشمندان روسی بخاطر افزایش ده برابری حریق ها در جنگلهای سیبری در دو دهه ی گذشته هشدار داده اند و گفتند که در صورت تداوم این آتشسوزیها، تاثیرات زیان آوری بر کشور و سیاره وارد خواهد آمد.    

وقوع فزایندۀ این چنین فجایع زیست محیطی در دنیا بخاطر تغییرات اقلیمی است زیرا که تعادل محیط زیست بخاطر فعالیت های انسان ها برهم خورده است، فعالیت هایی همچون دامداری این تعادل را برهم می زند.

زیرا که دامداری عامل اصلی جنگل زدایی ها، خشکسالی، فرسایش خاک، کویر زایی، آلودگی آبها، مصرف بسیار آب و …. و در نهایت گرمایش جهانی است. بیایید همه برای بازگرداندن تعادل به محیط زیستمان، گیاهخوار شویم.    

http://rt.com/Top_News/2010-07-20/orenburg-forest-fires.html

http://www.russianspy.org/2007/05/08/38000-hectares-of-forest-on-fire-in-russia/

http://www.mn.ru/local/20100722/187945220.html

http://www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=15328147&PageNum=0

http://www.themoscowtimes.com/business/article/6-regions-added-to-emergency-list/410744.html

http://www.hamshahri.org/news-112970.aspx

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *