Yari zelzele zadegan

اعزام نیروی کمکی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

Yari zelzele zadegan

مديرکل مديريت بحران استان آذربايجان‌شرقي در تازه‌ ترين آمار تعداد قربانيان زلزله ورزقان و اهر آذربايجان شرقي را 250 نفر اعلام کرد.
به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌خلیل ساعی افزود: شمار مجروحان این حادثه به بیش از 2000 نفر رسیده است.

حسن قدمي، معاون وزير و رييس سازمان مديريت بحران كشور كه در منطقه حضور دارد از برگزاري جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان آذربايجان شرقي با حضور مهندس محمد نجار، وزیر کشور خبر داد.
وي تصريح كرد: تا دقايقي ديگر با حضور وزير كشور و استاندار جلسه شوراي هماهنگي به منظور بررسي آخرين نيازهاي سه شهرستان زلزله زده برگزار مي شود.

به گزارش ایسنا، ساعت 16:53:15 روز شنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.2 در مقیاس ریشتر ، تبریز و مناطقی دیگر از استان آذربایجان‌شرقی را لرزاند.همچنین این زمین لرزه در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد و بطور كلي 55 زمين لرزه و پس‌لرزه بالاي سه ريشتر 537 روستاي منطقه را لرزانده است.

روز یکشنبه 22 مرداد، اعضای هیئت مدیره کانون انسان پاک، زمین پاک در خصوص کمک به شهروندان عزیزمان در مناطق زلزله زده، جلسه ای را ترتیب دادند و اولین گروه اعزامی برای کمک رسانی با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره و دیگر اعضا و جمع آوری مبلغ قابل توجهی تشکیل و آماده اعزام گردید.

دومین گروه اعزامی کانون انسان پاک، زمین پاک نیز در روز عید فطر برای ارسال سری دوم کمک ها و یاری بازماندگان زمین لرزه، اعزام خواهد شد. از تمامی کسانی که می توانند برای کمک رسانی در گروه دوم اعزامی حضور یابند، تقاضا داریم به آدرس contact@phce.org ایمیل زده و نام، سن و مشخصات خود، بهمراه شماره تماس خود را ارسال نمایند.  تعداد نفرات اعزامی محدود خواهد بود و اولویت با کسانی است که عضو کانون بوده و از توانایی و سلامت جسمانی مطلوب برخوردارند و از عهده شرایط سخت بر می آیند.

همچنین کسانی که مایل هستند از طریق مالی، برای کمک رسانی به زلزله زدگان، ما را یاری نمایند، می توانند کمک های مالی خود را به شماره حساب 0327450252003 بانک ملی بنام مهدی عباسی ورنکش یا شماره کارت 3268-4592-9911-6037 واریز نمایند.

http://isna.ir/fa/news/


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *