از بین رفتن گیاهان دریایی میتواند نقطه بحرانی دیگری باشد.

مطالعات اخیر ژاپن نشان  داده است که بعضی از مناطق دریایی که زمانی مملو از علف های دریایی بودند همه ناپدید شده اند. چنین نواحی، “گهواره دریاها” نامیده شده اند زیرا آنها غذای حیاتی، اکسیژن و زیستگاهی طبیعی برای ماهی ها مهیا میسازند. اما وقتیکه بسترهای خزه دریایی ناپدید میشوند همچنان تمام حیات دیگر نیز نابود میشوند، همانگونه که در نزدیکی  استان شیزوکا مشاهده شد، که در آنجا در یک منطقه دریایی که قبلا از گونه هایی مانند گوش دریا، ماهی فلوندر، شانک ماهی و موجودات دیگر پر بود، اکنون تهی و خالی میباشد.

 

بگفته پژوهشگاه  محیط زیست دریایی در توکیو، تغییرات اقلیمی یک عامل کمک- کننده به این موضوع میباشد، زیرا گرمایش آبها باعث این میشود که بعضی از ماهی ها در زمستان فعال باشند و خواب زمستانی نداشته باشند که آن منجر به خوردن علف دریایی میشود. علاوه بر این، اقدامات انسان برای کاشت دوباره ی آنان تاکنون  ناموفق بوده است، در حالیکه بررسی ۱۲۹ بستر علف دریایی نشان داده که احتمال رسیدن به یک نقطه بحرانی وجود دارد که پس از آن احیای این مناطق  امکان پذیر نخواهد بود. یک گزارش از وزارت محیط زیست ژاپن با تایید این مطلب اظهار میکند که زمانیکه محیط زیست چنان تغییر کند که بسترهای علف دریایی نتوانند بطور طبیعی احیا شوند، تلاش برای جلوگیری از نابودی آنها میتواند خیلی دیر خواهد بود.

بیایید همگی فورا روشهای پایدار کننده بیشتری را برای حفاظت از کره زمین و دریاهای شگفت انگیزش بپذیریم.

واقعیت آن است که بنا بر شواهد علمی، وقت بسیار کوتاهی داریم زیرا وقت  خیلی زیادی هدر داده ایم. دانشمندان فهمیده اند که نقطه برگشت ناپذیر بمراتب نزدیکتر از چیزی است که فکر می کرده اند ما به راه حل زندگی بخش وگان ارگانیک نیازمندیم. سپس زندگی بسرعت بهتر خواهد گردید. بدون هیچگونه کشتار، حیوانات و انسان ها در صلح پیشرفت میکنند و جهان به زیبایی و شادابی باز خواهد گشت.

 

http://www.asahi.com/english/TKY201002070166.html

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *