از بین رفتن خاک سطحی بحران غذایی قریب الوقوع را پیش بینی میکند.

مطالعه ارائه شده توسط پروفسور جان کرافورد در کنفرانس اخیر “کربن فارمینگ” که در نیوساوت ولز در استرالیا برگزار گردید بر روی از بین رفتن خطرناک خاک سطحی در سراسر جهان تمرکز داشت. حدود ۷۵ میلیارد تن سالانه بخاطر سوء مدیریت کشاورزی و اثرات تغییرات  آب و هوایی فرسایش پیدا میکند درحالیکه چرای احشام نیز باعث کاهش چشمگیری میگردد. بتنهایی در ایالات متحده ۵۴ درصد از چراگاهها بیش از اندازه مورد مصرف قرار میگرند درحالیکه سالانه در هر هکتار بیش از یکصد تن از خاک سطحی از بین میرود. متخصصین با توجه به روند فعلی میگویند که اتفاقات اخیر همچون توفان بزرگ گرد و خاک در استرالیا متناوباً تکرار خواهد شد و در طی چند دهۀ آینده این منبع ناپدید خواهد شد. پروفسور کروفورد با گفتن اینکه اقدامات بازسازی اکنون ضروری است ترکیبی از فعالیتها از جمله روشهای کشاورزی ارگانیک را برای کمک به بازسازی و جایگزینی کربن در خاک توصیه نمود.

باشد که چنین اطلاعاتی افراد بیشتری را برانگیزد تا شیوه هایی از زندگی را  انتخاب کنند که بخاطر خودشان و نسلهای آینده از کره زمین محافظت کند.

کشاورزی وگان ارگانیک فوائد بیشماری دارد همینطور برای گروهای مختلفی مفید است.

ابتدا، برای کشاورزان، کشاورزی وگان ارگانیک پربار است، 37 درصد انرژی بیشتری صرفه جوئی میکند و حتی آب بیشتری نیز نسبت به روشهای معمول کشاورزی صرفه جوئی میشود.

دوم، فوائد زیست محیطی دارد. مثلاً خاک سطحی باقی میماند و در مقابل سیل و طوفان، مقاومت بیشتری را نشان میدهد. بعلاوه، کشاورزی وگان ارگانیک فاضلاب کودهای شیمیائی را متوقف میکند که مناطق مرده بسیار وسیعی را در اقیانوس ایجاد کرده است.

بعلاوه مواد خاک ارگانیک دی اکسید کربن را بطور موثری جذب میکند بطوریکه انستیتوی رودال، کشاورزی وگان ارگانیک را با جذب بیش از %۴۰ از همه انتشارات کربنی که اکنون در اتمسفر وجود دارد، استراتژی قدرتمندی برای کاهش گرمایش جهانی میخواند و یکی دیگر از منافع، همه ما از سلامت بهتری برخوردار خواهیم شد چون عاری از مواد سمی است و دارای مواد مغذی فراوان، بدون تغییر ژنتیکی و آفت کشهای سرطان زا است.

 

http://www.telegraph.co.uk/earth/agriculture/farming/6828878/Britain-facing-food-crisis-as-worlds-soil-vanishes-in-60-years.html

http://carbonfarming.blogspot.com/


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *