آشنایی با مارکوس روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام (قسمت اول)

“مارکوس روتکرانز”، فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران الهام بخش در زمینه جنبش غذای خام گیاهی در آمریکا است. مارکوس نویسندۀ کتاب الکترونیکی “خود درمانی ۱۰۱” است و اخیراً یک دی وی دی مستند با نام “رهایی از غذا و دارو” نوشته است که در آن می گوید که چطور گیاهان خودرو به تأمین مواد مغذی می پردازند و ما را درمان می کنند:

 

 

 

 

 

 

 

من مارکوس راتکرانز هستم و حدود ۵۰ سال دارم و ۲۰ سال جوانتر به نظر می آیم، از ۲۰ سال پیش خودم هم جوانتر.
 

 

مارکوس برای بسیاری از افراد نمونه ای برجسته است که سلامتی و تندرستی ویژه او به خاطر خوردن غذاهای  وگان و خام گیاهی، او را به الگویی در این زمینه تبدیل کرده است. البته، افراد کمی مطلع هستند که او کودک سالمی نبوده است.

 

در واقع من در زندگی ام ۴ بار جانم را از دست داده ام. وقتی ۴ ساله بودم، تقریباً جانم را از دست دادم. زیرا سیستم ایمنی بدن من از بدو تولد ضعیف بود و من در آلمان بودم، و والدینم شیر، شکر و نان به من می دادند. در دهه ۱۹۶۰ آنها فکر می کردند که  این چیزها خوب هستند، اما من هر روز ضعیف تر و  ضعیف تر می شدم.

 

مارکوس هرگز سیگار نکشید، الکل ننوشید، و مواد مخدر مصرف نکرد و هر کار ممکن را انجام داد تا سلامتی اش را بازیابد، که یکی از آنها نیز تغییر رژیم غذایی اش بود.


من به محصولات حیوانی به شدت حساسیت دارم و ۳۰ سال طول کشید تا دریافتم که مشکل از کجاست. من هر روز بدتر و بدتر میشدم. لذا گیاهخوار شدم، اما همچنان هم بیمار می شدم. وگان شدم، کمی بهتر شدم، اما هنوز هم بیمار می شدم. هنوز در یک جایی یک چیزی کم بود و وقتی ۲۷ ساله شدم، تقریباً در حال مرگ بودم، قلبم داشت از کار می افتاد، کبدم کار نمی کرد، کلیه هایم هم همینطور، و وضعیت بدی داشتم.

 

در این دوران بود که او تصمیم گرفت تا همه چیز را رها کند و یک تجربه خارق العاده داشت که به نقطه عطف زندگی اش تبدیل شد.

 

همه دارایی ام را بخشیدم، دیگر هیچ چیز نمانده بود و به بیابان رفتم و ۴۰ روز آنجا ماندم. روی سنگها می خوابیدم، وقتی بیدار میشدم، اولین چیزی که می دیدم، عقابی بر بالای سرم بود و همچنین حیوانات دیگر را می دیدم، همچون لاک پشت ها، خرگوشها… زندگی من اینطور می گذشت. من با آنها یکی شده بودم و از دیدگاهی تازه به زندگی نگاه می کردم و همه پاسخها را دریافت می کردم. و بازگشتم، واقعاً چیزی نخورده بودم، و چیزی هم ننوشیده بودم. نیازی به این کار نداشتم و خورشید به من انرژی میداد.

 

 

پس از این رویداد، مارکوس دریافت که طبیعت میتواند همه مواد مغذی برای بقای موجودات زنده را به آنها ارزانی دارد.

 

در مورد مواد خوراکی میدانم که میوه و  سبزیجات تازه سالم هستند. کار را آغاز کردم و به تدریج ادامه دادم و لحظه ای که مجدداً استفاده از مواد خوراکی تغییر یافته توسط انسان اعم از چیزهای پخته یا فرآوری شده، یا چیزهای بسته بندی شده  در جعبه، شیشه و کیسه را  شروع کردم، حس بدی به من دست داد.

میوه ها و سبزیجات خام بزرگترین محافظ در مقابل سرطان های ناشی از مواد غذایی هستند.


و طبیعت به طور صلح آمیز طراحی شده. ما نمی توانیم بهتر از آن چیزی شویم که خدا خلق کرده است. طبیعت همواره کامل است و وقت ما سعی کنیم  آنرا تغییر دهیم و مثلاً غذاها را بپزیم، آنزیم ها را می کشیم، هر چیزی که بیش از ۴۶ درجه سانتیگراد گرم شود، غذای مرده محسوب میشود و لذا شما به تدریج بدن خود را نیز می کشید. آنزیمها نیروی حیات هستند. چیزی که برای بدن مان به آنها نیاز داریم.

 

 

مصرف محصولات حیوانی یا مشروب خواری، میتواند سبب مرگ ما شود.

 

پدرم بسیار پرخاشگر بود و در تمام طول عمر خود گوشت می خورد و مشروب می نوشید، در واقع مثل اکثر مردم زندگی میکرد و در نهایت به سرطان پروستات دچار شد؛  به او گفتند که مدت زمان زیادی زنده نمی ماند. و او باید یک تصمیم اساسی میگرفت و زندگیش را تغییر می داد. منظور از تغییر زندگی، تغییر رژیم غذایی و همه کارهای دیگرش بود. و او چنین کرد، که شگفت آور بود، زیرا اکثر مردم این کار را انجام نمی دهند. و در عرض ۳۰ روز، پی اس آی او به صفر رسید و ۵ سال بدون مشکل به زندگی ادامه داد.

 

قویترین حیوانات در سیاره اعم از فیل، کرگدن و اسب آبی گوشت نمیخورند، اما  ۱۸۰۰ کیلوگرم ماهیچه دارند. این ماهیچه ها از کجا آمده اند؟ آنها فقط سبزیجات می خورند.

 

 

مارکوس پیشنهاد میکند که همه از خوردن غذاهای فرآوری شده بپرهیزند، چراکه با مصرف آنها  به بدن خود آسیب می رسانند.

 

 مردم باید به یک موضوع بسیار مهم پی ببرند. منظور من از این رژیم، رژیم گیاهخواری یا وگان نیست. وقتی وگان بودم، هنوز بیمار میشدم، چرا؟ زیرا اکثر وگان ها فکر می کنند که چون محصولات حیوانی نمی خورند، پس سالم هستند، اما نان، ماکارونی، غلات بو داده، نان خشک، شیرینی، کیک، پای، شیر و غذاهای  فرآوری شده میخورند. وقتی شما چیزی را از حالت طبیعی خارج کنید، موجب مرگ خود می شوید.

 

 

به نظر مارکوس روتکرانز گیاهان خودرو راز سلامتی به شمار می آیند.

 

گیاهان خودرو نمیدانند که در چه زمان باران می آید و به خاطر سازگاری با این شرایط پایدار تر هستند. آنها حتی نمی دانند که آیا از زمین نیز چیزی دریافت میکنند یا نه، لذا این گیاهان تا عمق بسیار  در زمین، تا چند صد فوت،  ریشه می دوانند. مردم از این موضوع اطلاع ندارند. شبدر سرخ که  تا این ارتفاع از زمین بیرون است،  تا ۳۷ متر در خاک ریشه دارد. چرا گیاهی به این اندازه،  تا عمق ۳۷ متری ریشه دارد؟ زیرا به این شکل ساپونین،  استرول، آلکالوئید، گلیکوزید، و همه چیزهای زمین را می مکد، و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را، به همین خاطر  این گیاهان، بسیار غنی میشوند. اینها گیاهان خودرو هستند؛ چیزهایی که در مزارع رشد میکنند و ما برای آنها پول پرداخت میکنیم، خودرو نیستند.  وقتی گیاهان خودرو را بخورید، احساس میکنید که شما نیز پایدار و قادر به بقا هستید،  و انرژی آنها را دریافت میکنید، و به طور شگفت آوری  وضع سلامتی شما بهبود می یابد. و راز بقا، بازگشت به  طبیعت است.

 

مارکوس پیشنهاد میکند که افراد غذاهای تازه، خام و وگان را به صورت مایع مصرف کنند.

 

پس از مدتی دریافتم که غذای جامد، انرژی بسیار پایینی دارد، حتی غذای طبیعی و غذای سنگین و جامد، ارتعاش پایین تری دارد. غذای مایع، از ارتعاش بالایی برخودار است و با خوردن آن، ذهن، جسم و روح تان را پاک می کنید.  و هر چقدر پاکتر شوید، کمتر درگیر دنیا می شوید. هر چقدر ارتعاش شما بالاتر رود، بیشتر معنوی می شوید. اگر مشکلات جدی در مورد سلامت تان داشته باشید، کافی است برای مدتی فقط آب بخورید و بعد آب میوه بنوشید، زیرا % ۷۰ از انرژی بدن صرف هضم غذا می شود و وقتی غذای جامد می خوریم، بیشتر انرژی ای که برای درمان نیاز داریم، صرف هضم غذا می کنیم. به همین خاطر پس از خوردن غذا، احساس خستگی میکنیم،

اولاً: زیرا  غذا را به قدر کافی نمی جویم، دوماً: احتمالاً غذای مناسبی  مصرف نمی کنیم، سوماً: زیرا باید همه این غذاهای جامد را خرد کنیم. لذا اگر بیمار هستید، اولین کاری که باید انجام دهید توقف خوردن غذای جامد است، فقط مایعات و آب میوه های تازه مصرف کنید که مستقیماً به جریان خون شما وارد می شوند.

 

مارکوس که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶ به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشدین و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند.


پروژه سلامت جهانی، یک برنامه گسترده است که به منظور تشویق مردم و الهام بخشیدن به آنها برای تغییر به سوی زندگی بهتر، خوداتکایی و رهایی از وابستگی به پزشکان برای کسب سلامتی، آغاز کردم و در واقع برای اینکه مردم برای کسب سلامتی، روی خودشان حساب کنند. زیرا جهان در صورتی درمان میشود که ما خود را درمان کنیم.

 

آنچه در واقع بیش از هر چیز به مردم انگیزه میدهد این است که با خود صادق باشند و تصویر اصلی خود در آینه را ببیند. ما میخواهیم محبوب باشیم، می خواهیم مورد تقدیر باشیم، اما هنگامی که به میانسالی می رسیم، در مورد کاهش مو و  چین و چروک نگران میشویم، و از اضافه وزن و چاقی، و همه این مسائل پوچ. لذا من گفتم: “راه رهایی از  همه این چیزها این است که براستی به سلامت خود  اهمیت دهید.”


بنای یک زندگی سالم تغذیه بر اساس رژیم گیاهی است.  البته علاوه بر انتخاب غذای سالم، باید خیلی از مسائل دیگر را نیز رعایت کرد.

 

باید جسم، روان و روح را مد نظر گرفت. باید همه اینها با همدیگر در تعادل باشند و من سعی دارم به مردم همین را بگویم. وقتی خام گیاهخوار شوید، احساس خوبی پیدا می کنید و واقعاً درک می کنید که برخورداری از یک بدن سالم چه حسی دارد و وقتی حس فرد بهتر شود، می خواهد کارهای بهتری انجام دهد. و بعد به محیط زیست نیز اهمیت می دهد و به جهان و به کمک به افراد دیگر. در واقع این روند از خود فرد آغاز می شود.

 

www.GoRawNow.com

http://rawfoodrightnow.blogspot.com/2009/07/raw-food-diet-and-lifestyle-ebook-by.html

http://yogizendude.com/2010/04/07/4-videos-markus-rothkranz-interviews-don-tolman-part-1-4/

http://www.markusrothkranz.com/markus_health.html

http://www.markusrothkranz.com/go_raw_now/markus_healing_w.html

http://www.therawfoodworld.com/index.php?main_page=product_info&cPath=100239_276_100217&products_id=1002155

http://www.thecandleopera.com/mahalo2009tour.html

http://www.markusrothkranz.com/markusspeeches/markusspeech.html

http://www.markusrothkranz.com/markus_rothkrana.html

http://rawfoodrightnow.blogspot.com/2007/07/markus-rothkranz-go-raw-now-video-2.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *