boshehr zamin larze 1

آخرین اخبار از مناطق زلزله زده استان بوشهر

boshehr zamin larze 1

 

بر اساس گزارش مركز ژئوفيزيك دانشگاه تهران، در ساعت 16 و 22 دقیقه عصر سه شنبه، 20 فروردین، زلزله اي در استان بوشهر، درعمق 12 کیلومتری زمین در مقياس 6 و 1 دهم ريشتر به وقوع پيوست که موجب تخريب برخي از روستاها و ريزش بخشهايی از منطقه دشتي استان بوشهر شد. تا کنون بر اساس آمار ارائه شده، حدود 750 منزل در مناطق زلزله‌زده تخریب شده، 37 نفر کشته و 950 نفر زخمی شده اند.

استاندار بوشهر با اعلام این خبر گفت: تمامی نیروهای امدادی اعم از امداد و نجات هلال احمر، نیروهای انتظامی، شهرداری ها ، فرمانداریها، نیروهای بسیجی و سپاهی در حال امدادرسانی به مجروحان و مصدومان زلزله هستند. همچنین وزیر بهداشت و درمان، رییس سازمان هلال احمر، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون اول رییس جمهور و شماری دیگر از مسوولان کشوری در روز 21 ام، برای بازدید از منطقه زلزله زده به استان بوشهر سفر نمودند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور با حضور فوری در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی استان بوشهر در گزارشی از وضعیت زلزله اظهار نمود: “کار امدادرسانی به حادثه‌دیدگانی که زیر آوار مانده‌اند به پایان رسیده و عملیات امدادی در بخش‌های دیگر همچنان ادامه دارد.” این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: “با پایان یافتن عملیات آواربرداری، وعده‌های غذایی بین آسیب‌دیدگان در حال توزیع بوده و کسی هم زیر آوار نیست.”

 

booshehr

نیروهای سپاه شهرستان بوشهر نیز با حضور در مناطق خسارت دیده و نیز ارسال آمبولانس، مواد غذایی، نان و چادر و نیز کمک به کارکنان بیمارستان تأمین اجتماعی آن منطقه، به ادامه خدمات کمک رسانی پرداختند.

 

محمود مظفر رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح آخرین عملکرد امدادگرانش در مناطق زلزله زده به توزیع 5050 دستگاه چادر میان زلزله زدگان اشاره کرد و به ایسنا گفت:‌ همچنین 4500 تخته موکت و 7700 تخته پتو میان زلزله زدگان توزیع شده است. وی با بیان اینکه با اتمام فاز اسکان اضطراری، بحث تغذیه زلزله زدگان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: همچنین 72 هزار بطری آب معدنی و 11 هزار قوطی کنسرو به همراه 1000 بسته غذایی میان زلزله زدگان توزیع شده است.

به گفته وی 15 تن نایلون جهت پوشش چادر زلزله زدگان میان آنان توزیع شده است.

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره بر اینکه با اعزام آشپزخانه‌های سیار این سازمان به مناطق زلزله‌زده، از فردا زلزله‌زدگان غذای گرم نیز دریافت می‌کنند، گفت: در پی وقوع زمین لرزه در بوشهر، شاهد تماس‌های مکرر مردم با جمعیت برای ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی بوده‌ایم که بر همین اساس و برای تسهیل در جواب‌دهی به مردم، خطوط تلفن 147 آماده پاسخگویی به سوالات مردم در مورد چگونگی ارائه کمک‌های خود و دریافت گزارش از آخرین وضع مناطق زلزله‌زده است.

 

رستمی معاون عمرانی استانداری بوشهر نیز از آغاز فاز بازسازی در مناطق زلزله زده از امروز پنجشنبه خبر داد.

bushehr zamin larze

استاندار بوشهر از مردمی که قصد کمک به زلزله زدگان را دارند خواست که با مسوولان همراهی و همکاری کنند. در همین راستا معاون عمرانی استاندار بوشهر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص لوازم مورد نیاز برای زلزله‌زدگان گفت: وسایل روشنایی و پرژکتور، چادر و تجهیزات مورد نیاز آواربرداری از جمله لوازم مورد نیازی است که ضرورت و نیاز آن در مناطق زلزله‌زده احساس می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دستگاه‌های امدادی و ارزیاب در محل حادثه حاضر هستند و از شهروندان می‌خواهند که به منظور روان‌سازی ترافیک، از تردد به مناطق زلزله زده خودداری کنند تا عملیات امداد به درستی انجام شود. شهروندان مطمئن باشند که اخبار مربوط به زلزله از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد و نیازی به حضور آنان در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد.

شایان ذکر است که مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر نیز اعلام کرد که خوشبختانه، زمین لرزه هیچگونه تاثیری بر فعالیت این نیروگاه نداشته است.

 

http://fa.azadnegar.com/ziba/news/433086.html

http://www.mehrnews.com

http://fararu.com

http://www.entekhab.ir

http://khabarfarsi.com

http://hamshahrionline.ir

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *